Autor
Jmenuji se Pavel Richter, narodil jsem se v červenci roku 1985 v Mostě.
Na konci ledna 2010 jsem ukončil vysokoškolské studium na ČVUT. Vystudoval jsem obor Computer Science – Software engineering. Moje diplomová práce se zabývala návrhem a tvorbou open-source webové aplikace pro podporu firemních procesů. Moje bakalářská práce se týkala spolupráce na projektu Airship, autonomní 9metrové vzducholodi.
V současné době podnikám a poskytuji vývojářské a programátorské služby, grafické práce, focení, vytváření webů apod. Ve volném čase jsem rád v přírodě, fotím, vytvářím webové projekty, pracuji s elektronikou, rád řídím a zajímam se o kosmonautiku, vesmír. Není mi lhostejné veřejné a kulturní dění.
Jsem zakladatelem amaterského sdružení czANSO – český balon na hranici vesmíru, pár jedinců se zájmem o kosmonautiku a s nadšením pro tvorbu českého balónu, který se odvážně vydal tam, kam se nikdo z nás pravděpodobně nikdy nepodívá. Cíl projektu bylo vyfotit snímky Země ve výšce nad 30km s černým vesmírem v pozadí. A výsledek? Povedlo se na jedničku a krásné záběry můžete sledovat s námi.
Vytvořil jsem a spravuji také portál Fotobanky.info, který točí okolo světa fotobank a prodejem/nákupem digitálních médií.
Svůj profesní profil a získané dovednosti udržuji vždy aktuální na LinkedIn.
11 Responses to Autor
pavel
Září 24th, 2012 at 15:29
ahoj
doufam ze nebude vadit, ze tykam, vekove jsme na tom podobne
predne, gratulace k projektu czANSO !
ted proc vlastne pisu, chystame neco podobneho, sice ne tak vedecky a technicky precizne, jako jste to provedli vy, nasim cilem je se tam spis dostat a udelat videa a fotky, zadne dalsi mereni teplot a podobne delat nechceme…
kdyz to zkratim, krabice, v krabici 3x android se 720kamerou, ke kazdemu zalozni baterie, padak, balon…
jsme na zacatku celeho projektu, shanime informace, sepisujeme inventar potrebnych veci, atd.
a mam na tebe par otazek, ktere nam usnadni zivot.
pokud bys na ne a me mel cas, budu hrozne rad.
poslal bych mailem
diky za odpoved
pavel lyko/opava
Darryl
Leden 26th, 2013 at 21:57
Dobry Den Pavel,
Prepac my Slovak/Czech is too weak to ask this question.
I just purchased your wp theme Linguini and when I tried to install it I got an error that style.css is missing. I am trying to get a website done today…
Can you help me?
Děkuju mnohokrát,
Darryl
Pavel Richter
Únor 8th, 2013 at 21:30
Hi Darryl, sorry for late response.
Unfortunately, I cant help you, because my wp theme is called Compositio, not Linguini.
Have a nice day, Pavel
Vladim
Únor 18th, 2013 at 11:11
Zajímá mne ten systém focení negativů. Můžeš mně napsat, nějaká podrobnější návod, který bych chtěl vyzkoušet pro diapozitivy. Jak je to s osou zdroj světla-negativ (nebo diák) – foťák? Jak je to se zastíněním? Musí být tma, nebo nějaký tubus ke kameře? Mám kamerku Canon HV20 která má docela slušný foťák. SW vybavení a letitou praxi s grafikou mám a také cca 600 diapositivů, které ztrácejí barvy a chci to zachránit, ale také si to udělat sám doma.
Děkuji.
Pavel Richter
Březen 9th, 2013 at 20:42
Vladim: Podrobnější, než v článku, to asi neumím Prováděl jsem to přesně jako je to na fotce v článku
http://pavelrichter.net/2012/03/digitalizace-negativu-bez-skeneru/
Zdroj světla → mezera → bílý difusní papír → mezera → sklo → negativ → krycí sklo/plexisklo → digitální zrcadlovka
V místnosti mi normálně svítilo osvětlení, důležité je, aby se osvětlení neměnilo mezi snímky, aby to pak šlo zpracovat jednotně. Mělo by to fungovat stejně i pro diapozitivy.
Jiří Lovecký
Březen 17th, 2013 at 12:07
Dobrý den, zdravíme do Mostu – z Veselí nad Moravou. Vaše články a osobní odborné nasazení a důslednost mne velmi nadchly. Zase mě to nutí dělat své koníčky důsledněji. Na Vaše práce a články jsem narazil při řešní dvou podobných problémů:
A/ co nejlevnější malý ostrovní system ve vinici
B/ z domácích zdrojů stavím malý lehký elektromobil (-ek) a na střechu bych rád umístil elastický panel
Proč co nejlevněji: za velké peníze to umí každý.
Moje prosba k Vám: Nedaří se mi sehnat dodavatele elastického FV panelu. Šířka vozítka je 800 mm, délka od horní hrany čelního “skla” asi 1 000 mm. Budu Vám vděčný za dobrou radu a rád se budu revanšovat. Z Veselí nad Moravou Jiří Lovecký
Pavel Richter
Duben 4th, 2013 at 22:42
Dobrý den pane Jiří, omluvte zpoždění odpovědi. Také zdravím do Veselí nad Moravou, velmi mne váš komentář potěšil!
Jsem rád, že se stále víc lidi věnuje fotovoltaice navzdory mediální masáži a démonizaci této čisté energie.
Zkuste poptat flexibilní fotovoltaické panely u firmy Votum – http://www.votum.cz/ascentsolar/ nebo NWT http://www.nwtsolar.cz/solarni-folie
Nicméně, asi budou větší rozměry než potřebujete.
Rád se dozvím o vašem elektromobilu víc, fandím ať to dobře dopadne.
S pozdravem Pavel Richter
Eva Dědičová
Květen 30th, 2013 at 14:04
Dobrý den,
objevila jsem staré negativy na skle, chtěla bych je zpracovat do digitální formy, protože mají rozměr 9×12 tak se mi do normálního scanneru nevejdou a na dvakrát to je špatně. narazila jsem na Váš článek. Je potřeba celý Váš postup, nebo lze vynechat sklo a krycí sklo. Děkuji za odpověď. dědičová
Pavel Richter
Červenec 2nd, 2013 at 22:02
Dobrý den, postup lze samozřejmě upravit dle požadavků. Moje sklo a krycí sklo bylo použito, aby byl negativ dokonale vyrovnán. Přeji hodně úspěchů při digitalizaci Vašich snímků
Radek Kovařík
Červen 25th, 2013 at 11:00
Zdravím a děkuji! Solární sytém mě nadchnul. Výhledově plánujeme ostrovní systém pro LED osvětlení v rodinném domě a Vaše zkušenosti jsem pro mne velmi cenné. Je Váš systém ještě v provozu? Změnil byste po čase používání něco?
Díky a přeju ať se daří!
Radek Kovařík
Kristyna
Srpen 20th, 2015 at 06:49
Ahoj kutile ;-), bylo by možné se s tebou spojit i nějak jinak než komentáři k tomu co děláš? Ráda bych s tebou probrala problematiku LiFePo článků. Když tak jukni na náš web. Díky, Týna